7 korzyści treningu siłowego

Każdy plan treningowy powinien składać się treningu siłowego, to jest budowania mięśni. Pozwól, że pokażę ci 7 korzyści zdrowotnych treningu siłowego.

Czy wiesz, że wykonując pewne rodzaje ćwiczeń, twoje serce może na tym skorzystać, możesz poprawić równowagę, wzmacniać kości i pomóc sobie schudnąć? Trening siłowy sprawia, że wyglądasz i czujesz się lepiej. Badania pokazują, że trening siłowy może zrobić znacznie więcej. Trening siłowy nie jest tylko dla kulturystów, którzy podnoszą ciężary w siłowniach. Na treningu siłowym mogą skorzystać osoby w prawie każdym wieku i może on mieć szczególne znaczenie dla osób z problemami zdrowotnymi, jak chociażby zapalenie stawów czy choroby serca.

7 korzyści treningu siłowego

Tak, masz rację, jeśli myślisz, że trening siłowy ukształtuje twoje mięśnie, sprawiając tym samym, że twoje ciało będzie wyglądało bardziej estetycznie. Jednak trening siłowy robi o wiele więcej:

1. Trening siłowy pomaga utrzymać wagę na dobre

Nie tylko pomaga zrzucić wagę, ale pomaga również zatrzymać utratę wagi. Pracując z moimi klientkami zauważyłam, że kobiety, które wykonywały rutynowe ćwiczenia 3 razy w tygodniu, zwiększyły ilość spalonych kalorii, pomagając tym samym utrzymać swoją obecną wagę.

2. Trening siłowy chroni kości i masę mięśniową

Po okresie dojrzewania, bez względu na to czy jesteś mężczyzną czy kobietą, zaczniesz tracić co roku około 1% swojej wytrzymałości kości i mięśni. Jednym z najlepszych sposobów, aby temu zapobiec a nawet odwrócić ten proces, jest dodać trening siłowy do swoich ćwiczeń. Jak powtarza mi mój Damian: Ci którzy mają mocne nogi, kręgosłup i brzuch, dłużej żyją zdrowsi.

3. Trening siłowy sprawia, że ​​jesteś silniejsza i sprawniejsza

Trening siłowy jest nazywany również treningiem odpornościowym, ponieważ wiąże i wzmocnia szkielet z mięśniami. Pamiętaj też, że po treningu siłowym mięśnie potrzebują czasu, aby odpocząć, dlatego wykonuj go najlepiej co drugi dzień.

4. Trening siłowy pomaga rozwijać motorykę ciała

Twoja równowaga i koordynacja ruchowa jest tak samo ważna jak twoja postawa. Jeśli masz słabą elastyczność ciała, trening siłowy może ją zwiększyć.

5. Trening siłowy zapobiega chorobom

Jeśli masz zapalenie stawów, trening siłowy może być równie skuteczny jak leki, na zmniejszenie bólu stawów. Trening siłowy może pomóc po menopauzie zwiększyć gęstość kości i zmniejsza ryzyko złamań kości.

6. Trening siłowy zwiększa poziom energii i poprawia nastrój

Trening siłowy podnosi poziom endorfin, które sprawiają, że czujesz się świetnie:) Jakby tego było mało, trening siłowy może być doskonałym lekiem przeciwdepresyjnym, który pomogą Ci lepiej spać i poprawić ogólną jakość życia.

7. Trening siłowy przekłada się większą ilość spalonych kalorii

Podczas treningu, spalasz kalorie, ale twoje ciało nadal je spala, nawet po niezakończonym treningu. Trening siłowy zwiększa metabolizm o 15%.

Trening siłowy: Pierwsze kroki

Nie myśl, że podnoszenie ciężarów, drogie przyrządy lub członkostwo w klubie siłowni jest jedynym sposobem na trening siłowy. Pompki, skoki, przysiady, rzuty czy wspinaczka, to tylko przykłady ćwiczeń siłowych, które możesz wykonywać samodzielnie.

UWAGA

Jeśli masz jakiekolwiek poważne problemy zdrowotne, zawsze najpierw zwrócić się do lekarza aby skonsultować, jaki rodzaj treningu siłowego jest najlepszy dla twoich potrzeb i możliwości.

Kto nie chce wyglądać lepiej, czuć się lepiej i żyć dłużej, zdrowiej? Więc na co czekasz?
Napisz do mnie, umów się na konsultacje

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk